ФЕЙК: У Китаї танки захищають банки від протестувальників — відео

ФЕЙК: У Китаї танки захищають банки від протестувальників — відео

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
449

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, нібито у Китаї бронетехніка захищає банки від протестуючих. Причиною протестів стала відмова банків повертати клієнтам вкладені ними кошти. 

Утім, це — фейк. Поява танків не має жодного відношення до протестів. 

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google показує, що на першому відео помітні кадри реального протесту на вході до Центрального банку Китаю у місті Чженьчжоу провінції Хенань 10 липня 2022 року. Сотні людей із транспарантами та лозунгами вимагали повернення власних заощаджень. Протести припинились після втручання поліції. Однак про застосування бронетехніки не повідомляли.

У квітні New Oriental Country Bank of Kaifeng, Zhecheng Huanghai Community Bank, Shanghai Huimin County Bank та Yuzhou Xin Min Sheng Village Bank заморозили депозити своїх клієнтів, що й викликало хвилю обурення серед місцевого населення. Комісія з регулювання банківської та страхової діяльності Китаю виявила, що материнська компанія банків причетна до фінансових махінацій з державними коштами, зараз проходить розслідування. У липні після серії протестів місцева влада почала частково повертати людям втрачені кошти. 

Друге відео насправді зняте в іншому місті вже після завершення протестів. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери із Associated Press та The Observers. Вони виявили, що будівля, повз яку проїжджає танк, це готель Rizhao Lighthouse Seaside Scenic Area, розташований у місті-окрузі Жичжао в провінції Шаньдун. Співробітник готелю підтвердив репортеру Associated Press, що танки дійсно проїжджали повз 17 липня в рамках щорічних військових навчань. Про проведення військових навчань в районі Жовтого моря, що межує із провінцією Шандунь, повідомило Управління морської безпеки Китаю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний