ФЕЙК: У Києві після масованих російських обстрілів почалася «продуктова паніка»

ФЕЙК: У Києві після масованих російських обстрілів почалася «продуктова паніка»

16 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
616

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Після масованих російських обстрілів 10 жовтня анонімні телеграм-канали почали масово поширювати відео із пустими полицями з українських супермаркетів. У коментарях вказують, нібито у Києві почалася «продуктова паніка».

Однак для цих дописів, найімовірніше, використали застаріле відео. 

Приклад фейкового допису 

Відео, найімовірніше, було знято у супермаркеті «АТБ». Про це свідчить вигляд полиць та цінників. Аналогічне оформлення полиць можна побачити тут. Крім того, на полицях можна розгледіти продукцію ТМ «Розумний вибір», яка продається лише в «АТБ».

Стоп-кадри з фейкового відео 

Увагу привертають ціни товарів. На відео чітко видно цінники на 9,40-9,90 грн за 1-2 літри безалкогольних напоїв та мінеральної води, або близько 4 грн за 0,5 л мінеральної води.

Такі та схожі ціни на безалкогольні напої були в «АТБ», зокрема станом на 26 лютого — про це свідчать дані інтернет-магазину «АТБ» з WebArchive. Серед актуальних цін та товарів в інтернет-магазині, по-перше, немає товарів за 4-9 грн, по-друге, немає тих позицій, які показані у відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний