ФЕЙК: У київському закладі написали в чеку, що росіяни та українці — брати

ФЕЙК: У київському закладі написали в чеку, що росіяни та українці — брати

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
335

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють скриншот інстаграм-історії з чеком нібито з одного з київських закладів. Користувач обурюється тим, що у чекові написано, що «Зеленський — лох», а українці та росіяни — «брати».

Насправді чек містить низку помилок, які вказують на те, що його могли підробити. Крім цього, на фото обрізали назву закладу, тому неможливо перевірити, чи справді в ньому видають такі чеки. 

Фото фейкового чека

У чеку вказана російська абревіатура «ООО», що розшифровується як «общество с ограниченной ответственностью». Українською коректно «ТОВ» — «товариство з обмеженою відповідальністю». 

Також у чеку чергується російська та українська мови. Наприклад, «СТОЛ: Стіл 9» або ж «Саперави кр Шатомухр». Останнє — це, найвірогідніше, вино, повна назва якого «Chateau Mukhrani». У цьому випадку — це вино, яке роблять з сорту винограду «Сапераві». Тобто «кр» означає «красное», хоча мало б бути «червоне». 

На фото не видно назви закладу та його адресу, за якою він знаходиться, оскільки її прикриває напис.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний