ФЕЙК: У лікарнях Києва приймають біоматеріали лише від тих українців, які не мають родичів у росії

ФЕЙК: У лікарнях Києва приймають біоматеріали лише від тих українців, які не мають родичів у росії

24 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
944

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, на якому на дверях київської клініки «ДАХНО» висить фото з написом, що з 1 жовтня 2022 року клініка буде приймати біоматеріали лише «чистокровних українців», які не мають родичів у росії.

Утім, це — фейк. Оголошення на дверях клініки несправжнє, інформацію про «чистокровних українців» спростували на офіційній сторінці медичного закладу. А на фото в оголошенні зображені бразильські футболісти, які отримали українське громадянство.

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку в Bing ми виявили, що на фото в оголошенні зображені двоє футболістів. На фото справа — бразильський футболіст Жуніор Мораєс, який отримав громадянство України у 2019 році та грав за команду донецького «Шахтаря». Зліва — також бразильський футболіст Марлос, який отримав українське громадянство у 2017 році. 

Оригінальне фото, де футболісти стоять у вишиванках, опублікував клуб «Шахтар» на своїй сторінці у твіттері ще у 2019 році.

Оригінальне фото. Джерело: футбольний клуб «Шахтар» 

Крім того, на офіційній сторінці клініки спростували інформацію про розміщення оголошення про «чистокровних українців». Клініка зазначає, що при пошуку донорів здійснює ретельну перевірку показників їхнього здоров’я згідно з наказом МОЗ від 2013 року про застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, але не дискримінує донорів за походженням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний