ФЕЙК: У львівському закладі подають коктейль «Горлівська мадонна» та сет шотів «Алея ангелів»

ФЕЙК: У львівському закладі подають коктейль «Горлівська мадонна» та сет шотів «Алея ангелів»

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1567

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито меню львівського закладу, в якому перераховано такі позиції як коктейль «Горлівська мадонна» та сет шотів «Алея ангелів». Утім, помилки у тексті меню вказують на те, що його автор не володіє українською мовою. 

Скриншот допису

Зокрема у рецепті «Горлівської мадонни» вказано перець «чілі». За правилами українського правопису чилі, тобто чилійський перець, пишеться через літеру «и». 

Опис коктейлю «Крейсер «Москва» взагалі не має сенсу. По-перше, речення «У келих з пивом міститься чарка горілки» є граматично некоректним. По-друге, опис інших коктейлів складається лише з переліку інгредієнтів без вказання методу приготування. За цією логікою опис мав би бути таким: «Пиво, горілка».

Серед фірмових закусок можна побачити «Асорті брускетів». Однак за правилами відмінювання граматично правильним є слово «брускет». Крім того, замість «цедра апельсина» у рецепті коктейлю «Маргарита» написано «цедра аппеьсина». 

Окремі користувачі мережі припускають, що меню на фото — із львівського тематичного закладу «Криївка». Однак заклад спростував ці звинувачення. Актуальна карта алкогольних напоїв закладу складається з настоянок, горілки та вин в асортименті, а також із п’яти коктейлів під назвами «Гауляйтер», «Дримбайло», «Хірус Лісовий», «Sieg Schatz» та «Бриніла сльоза».

Скриншот меню

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний