ФЕЙК: У Львові муніципали забрали танки НАТО на штрафмайданчик | VoxUkraine

ФЕЙК: У Львові муніципали забрали танки НАТО на штрафмайданчик

9 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
565

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що львівські муніципальні служби випадково забрали на штрафмайданчик танки НАТО. Потім ці танки начебто не змогли повернутися на Яворівський полігон, бо комунальні служби не розчистили дороги. Цю новину також поширили місцеві медіа, посилаючись лише на допис у фейсбуці. І жодних інших джерел, які підтверджують цю інформацію, не згадується. 

Оригінальний допис, на який послалися регіональні видання, що поширили новину

 

Натомість офіційні джерела, наприклад, Національна поліція Львівської області, про подібний інцидент не повідомляли.

Сам пост був жартівливим, написаним в іронічному тоні. В одному з наступних дописів автор Любомир Пасічник написав, що цю інформацію поширили «люди без почуття гумору». А також іронічно подякував виданню «Четверта студія», що зробило з жарту новину. 

Скриншот допису

 

На своїй сторінці автор періодично публікує подібні жартівливі дописи з пропозицією продажу «натівських танків» чи про шторм у львівському порту, якого в місті взагалі немає. А світлину з допису поширюють як мем користувачі твіттера з Росії та в російських пабліках.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний