Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито у мережу потрапив американський звіт за результатами перевірки українських підрозділів, які перебувають на навчаннях в Англії. У звіті відзначили поганий хід вогневої та тактичної підготовки українців, низький рівень морального стану та мотивації. Датою виходу звіту свідчить, що згадані підрозділи після пройдених навчань потенційно могли брати участь у контрнаступі на Херсон.
Утім, це — фейк. Відповідний формат бланку насправді призначений для щомісячного консультування військових із питань персональної ефективності, його можна знайти у відкритому доступі. Текст звіту містить низку граматичних, орфографічних та лексичних помилок.
Скриншот допису
Насправді такі бланки використовують для індивідуального щомісячного консультування військовим керівництвом США своїх підлеглих. Метою консультацій — допомогти солдатам та іншим службовцям покращити власні здібності, бути більш підготовленими до поточних та майбутніх задач. Тобто відповідна форма щомісяця заповнюється керівником для кожного підлеглого окремо. На це вказує і сама структура форми: у першій частині бланку у розділі «Адміністративні дані» є блоки для заповнення персональних даних окремого учасника, дати консультації, а також ім’я й посади консультанта.
Консультування проводяться для регулярної армії та цивільних, задіяних у військовій службі. Інформації про необхідність складання подібних звітів після завершення навчальних програм немає. Утім, навіть у такому випадку «злитий» звіт стосувався б одного конкретного учасника навчань, а не всієї групи загалом. І для його написання навряд чи б використовувався бланк американського зразка.
Сам зміст звіту носить маніпулятивний характер. Так, зазначається, що українські солдати прибули без належного рівня підготовки. Однак британська програма навчання українських військових якраз і передбачена для тих, хто має мінімальний досвід бойових дій або не має його взагалі. Також вказується, що через невміння українців користуватися сучасною англійською зброєю, командування змушене було закупляти для них югославські автомати Zastava M70. Британський уряд справді закупив автомати АК радянського зразка для навчань, але заради забезпечення українських солдатів тією зброєю, яку вони потім використовуватимуть на передовій. Рішення прийняте до прибуття солдатів на навчання і жодним чином не пов’язане з їхньою некомпетентністю.
Скриншот типового бланку Development Counseling Form із прикладом заповнення. Джерело: The NCO Leadership Center of Excellence (NCOLCoE)
Крім того, у тексті є низка граматичних, орфографічних та лексичних помилок, зокрема:
- використання терміну «Joint NATO Rapid Response Forces» замість «The NATO Response Force (NRF)»;
- використання нетипових розділових знаків для англійської пунктуації («\» замість «/»);
- відсутність артиклів «a» та «the» («show good knowledge» замість «show a good knowledge»,«handling with wounded and coping injuries» замість «handling with the wounded and coping injuries»).
Усе це свідчить про те, що документ не має жодного відношення до британської чи американської армії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний