ФЕЙК: У Мілані на рекламному стенді з донатом для України Зеленський «знюхує» гроші

ФЕЙК: У Мілані на рекламному стенді з донатом для України Зеленський «знюхує» гроші

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
342

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У проросійських телеграм-каналах поширюють відео, на якому демонструють рекламний стенд у Мілані. На ньому зображений Зеленський, який «знюхує» гроші європейців. У такий спосіб європейці ніби показують, що знають про наркозалежність українського президента. 

Подібної інсталяції у Мілані немає: ніхто не просив дозволу на таке розміщення та його не бачила місцева охорона. 

Скриншот відео

Для початку ми встановили чи справді місце, яке є на відео, знаходиться в Мілані. На відео — Міланський собор на площі Дуомо (Duomo di Milano). Біля нього є схожі рекламні стенди, як на відео. На них можна помітити напис «Comune di Milano». Тобто належать вони муніципалітету Мілана. 

Скриншот Міланського собору з Google Maps

На їхньому офіційному сайті вказано, що на розміщення реклами на території Міланського муніципалітету потрібен дозвіл. У коментарі для незалежних фактчекерів «Open» пресслужба муніципалітету заявила, що жодних дозволів на розміщення рекламної інсталяції з Зеленським не надавала. 

Також фактчекери звернулися до офіцерів служби безпеки, які охороняють територію перед собором. До відповіді муніципалітету вони додали, що встановлення такої інсталяції неможливо ще тому, що територія контролюється численними камерами. Тому якщо хтось хотів би розмістити подібну рекламу самостійно, то поліція повинна була втрутитися. 

Фото фактчекерів рекламного стенду. Джерело: «Open»

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний