ФЕЙК: У Мілані поставили пам'ятник Зеленському — ніс із доріжкою білого порошку

ФЕЙК: У Мілані поставили пам’ятник Зеленському — ніс із доріжкою білого порошку

16 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
619

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа поширили новину, що в Мілані художниця Крістіна Донаті Мейєр поставила Володимиру Зеленському пам’ятник — ніс із доріжкою білого порошку. Асоціації з українським президентом нібито виникли в жителів Мілану. 

Однак це — фейк. Пам’ятник присвячений не Зеленському, а проблемі наркоторгівлі. Ні авторка пам’ятника, ні жителі Мілану не згадували Президента України.

Скриншот публікації

Інформацію про цей арт-проєкт можна знайти на фейсбук-сторінці Крістіни Донаті Мейєр. За її словами, інсталяція присвячена проблемі наркоторгівлі та наркозалежності: трафік кокаїну та його споживання в Мілані суттєво збільшилися за останній рік. Художниця не згадувала Володимира Зеленського, описуючи свою роботу.

Також у коментарях під її дописом жоден із користувачів не порівнював інсталяцію з Президентом України. Російські медіа не вказують, в якій саме публікації міланці асоціювали цей проєкт із українським президентом, і не надають жодних фото чи відеопідтверджень. Ми не знайшли таких порівнянь в італійських медіа, які повідомляли про нову інсталяцію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний