ФЕЙК: У Міноборони заявили, що техніка Заходу допоможе окупувати Україну

ФЕЙК: У Міноборони заявили, що техніка Заходу допоможе окупувати Україну

20 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
368

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють відео із випробування західної техніки від Міноборони України та додають, що голос за кадром нібито говорить: «Ця зброя допоможе нам окупувати територію України».

Це — фейк. Відео відредаговане, адже на відео немає закадрового голосу, а на оригінальному підписі інше слово.

Скриншот публікації

30 березня 2023 року Міністр оборони Олексій Резніков провів тест-драйв на БТР Stryker і Cougar, які передали Україні від США. Відео випробувань Резніков опублікував на своїй сторінці у твіттері. Зокрема на відео можна побачити схожий напис, який поширюють російські медіа. Однак на оригінальному записі немає слова «occupy», натомість є «liberate», що означає звільнити територію, а не окупувати. 

Stryker — це броньована американська машина (бронетранспортер), призначений для транспортування мотопіхоти та ведення вогню. Cougar — бронеавтомобіль із протимінним захистом. Він перевозить піхоту, захищає від пошкоджень, вибухових пристроїв та попадання стрілецької зброї. У рамках пакету військової допомоги США доставлять в Україну 90 БТР Stryker та 37 БТР Cougar.

Скриншот напису з відео. Джерело: сторінка Олексія Резнікова

Російські медіа додають, що Міноборони України видалило ролик зі словом «occupy» зі своєї сторінки. Своєю чергою пропагандистські ЗМІ посилаються на російський телеграм-канал, який не надає жодного доказу, що таке відео справді було розміщене на сторінці Міноборони.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний