ФЕЙК: У мультфільмі 1930-х років показано, як пандемію використовують для захоплення світу

ФЕЙК: У мультфільмі 1930-х років показано, як пандемію використовують для захоплення світу

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
886

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють нібито мультфільм 1930-х років, у якому зображено, як влада вигадує пандемію для захоплення світу. 

Кадр із мультфільму

Насправді мультфільм не був створений у 1930-х роках і він не «передбачає» пандемію COVID-19.

Мультфільм вперше поширили на сайті BitChute у травні 2021 року. BitChute — це відеохостинг (як YouTube, Vimeo, Rutube, Dailymotion), відомий тим, що на ньому публікують праворадикальний контент, конспірологію та мову ворожнечі. Деякі автори каналів на BitChute заблоковані на інших відеохостингах, наприклад, YouTube.

Музичний супровід мультфільму, пісню St. James Infirmary Blues у виконанні Кеба Калловея написали для іншого мультфільму — «Білосніжка» з персонажем Бетті Буп 1933 року випуску. Ця музика не могла бути використана в жодному іншому фільмі, створеному у США до 60-х років, оскільки тогочасне авторське право у Штатах діяло 28 років. 

Незалежні фактчекери зі Snopes звернулися за коментарем про цей мультфільм до Джеррі Бека (Jerry Beck), історика анімації, який викладає анімацію персонажів в Каліфорнійському інституті мистецтв. «Це не старий мультфільм. Хтось дуже старається, щоб якась flash-анімація виглядала як старий мультиплікаційний фільм», — сказав Бек. Він також зауважив, що в мультфільмі використали образи зі старих мультфільмів 1930-х років, наприклад, дияволів, які з’являються у в мультфільмі “Red Hot Mamma” з персонажем Бетті Буп 1934 року.

До речі, ключовий термін з мультфільму “weaponized” (озброєний) почали вживати тільки в 1950-х і внесли в Оксфордський словник у 1957 році. У мультфільмі також допущена помилка у слові “euthanize” (евтаназія), яке написане як “euthaize”.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний