Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють допис, в якому хибно пов’язують між собою можливий початок вживлення перших чипів Neuralink у 2022 році, патент Білла Гейтса на нібито чипізацію людей та план Європи на створення екосистеми чипів до 2026 року.
Допис, що поширюють у Facebook
Однак пов’язувати це між собою — хибно, а частина інформації в дописі — неправдива. Далі пояснюємо чому.
Розробки Ілона Маска
Інформація загалом наведена коректно. Пристрій компанії Neuralink розробляється з іншою метою — для лікування серйозних захворювань головного мозку та його розладів. У довгостроковій перспективі чипи можуть використовувати не лише для лікування. Наприклад, у подкасті Джо Рогана Ілон Маск говорив, що після вживлення чипу в мозок люди спілкуватимуться швидше та більш точно, і за 5-10 років ці пристрої зможуть замінити людську мову. Водночас нагадуємо, що немає ніяких доказів того, що завдяки чипам Neuralink здійснюватиметься контроль чи стеження над людьми, тож ця теза є безпідставною.
Патент Білла Гейтса
Раніше ми вже писали, що заявка «WO2020060606» патентує винахід, коли особи, які виконують мозкову або фізичну діяльність, отримують криптовалюту як нагороду. Трекер, який буде слідкувати за виконанням дій буде одягатися на тіло, наприклад, це може бути смарт-годинник. Тобто про чипи не йдеться в даному випадку.
Виробництво чипів у Європі
Про це ми також писали раніше. Прем’єр-міністр Італії, Маріо Драгі, 20 жовтня виступив із промовою перед італійським парламентом, під час якої підняв питання того, що Європа відстає від США і Китаю у виробництві чипів. Із огляду на це, Драгі закликав уряд та парламент сприяти тому, щоб до 2030 року ЄС виробляв 20% чипів у світі. Важливу роль у досягненні цього відіграє «European Chips Act», який зазвичай і пов’язують із так званим «планом чипізації». Однак, йдеться про чипи, які використовують для виробництва електроприладів та машинобудування.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний