ФЕЙК: У Нідерландах проходять масові протести проти надання зброї Україні

ФЕЙК: У Нідерландах проходять масові протести проти надання зброї Україні

14 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1082

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео масових протестів у Нідерландах. Користувачі стверджують, нібито люди протестують проти надання зброї Україні та вимагають відновити ферми, які збанкрутіли внаслідок санкцій проти рф.

Це — неправда. Демонстранти виступають проти цифрової валюти центрального банку, яку планує впровадити уряд країни.

Скриншот допису

За допомогою напису на плакаті, який видно на відео, ми знайшли схоже фото та відео у твіттері та встановили, що протести відбулися в Амстердамі 5 лютого 2023 року. У твіттері можна знайти й інші відео з протестів. Напис на плакаті «Разом за Нідерланди» («Samen voor Nederland») — це назва організації руху за свободу в Нідерландах, яка складається з декількох партій.

Скриншот публікації

На сайті організації 31 січня 2023 року розмістили оголошення про те, що 5 лютого 2023 року планується демонстрація проти цифрової валюти центрального банку (CBDC), яку планує запровадити уряд країни. Однак у звіті організації не йдеться ні про виступи проти надання зброї Україні, ні про відновлення ферм.

Оголошення про демонстрацію в Амстердамі. Джерело: сторінка організації «Разом за Нідерланди»

Окрім цього, ми також знайшли відео протестів на платформі Blckbx. Один із журналістів провів прямий ефір під час протестів та поспілкувався із демонстрантами, які виступають проти впровадження цифрової валюти центрального банку.

У майбутньому уряд Нідерландів планує ввести в обіг цифрові гроші. Прикладом цього є цифрове євро. Організатор демонстрації та учасники протесту вважають, що програма CBDC може обмежити свободу громадян витрачати гроші анонімно та на власний розсуд. Критики цифрових грошей додають, що технологію можуть використати для контролю за суспільством Нідерландів.

У самому ж банку зазначають, що цифрові гроші є альтернативою паперовим. До прикладу, якщо банк збанкрутує, громадяни все одно зможуть витратити цифрові гроші на своєму банківському рахунку. У банку зазначають, що у цьому випадку нідерландська схема гарантування вкладів діятиме як страхування персональних грошей. Отже, людям можна не турбуватися про втрату грошей у складні часи, як от під час фінансової кризи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний