ФЕЙК: У Німеччині скасували уроки через протести батьків проти вакцинації та тестування
Beta

ФЕЙК: У Німеччині скасували уроки через протести батьків проти вакцинації та тестування

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
119

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у школі міста Вальдгайм, Німеччина, скасували уроки через протест батьків, які прийшли замість дітей до школи і заявили про те, що їх діти не будуть вакцинуватися та робити тестування на вияв COVID-19. 

Скриншот допису

Школи Вальдгайму спростували інформацію щодо протестів батьків. Про цей фейк раніше писали незалежні фактчекери з AFP fact checking.

У Вальдгаймі, Саксонія, знаходяться три школи. У телефонній розмові з AFP директор початкової школи Вальдгайму повідомив, що у школі не відбувалися протести. Згідно з постановою міністерства федеративної землі Саксонія про захист від COVID-19 від 5 березня 2021 року, з 15 березня 2021 року не можна відвідувати заняття без медичної довідки чи результатів тестування, що свідчать про те, що людина не хвора. Виняток становлять учні початкової школи. 

22 березня 2021 року представниця батьків дітей початкової школи Сільвія Шустер (Sylvia Schuster) також заявила під час телефонної розмови з AFP, що протестів у школі не відбувалося, а тестування не проводилися. 

Тестування проводяться у середній та спеціальній школі у Вальдгаймі. 23 березня 2021 року під час телефонної розмови з AFP заступниця директора школи для дітей з особливими потребами Маріон Дерінг (Marion Döring) сказала, що жодних протестів  не було. 

Представниця батьків школи для дітей з особливими потребами Ніколь Хулін-Сілл (Nicole Hulin-Sill) також підтвердила відсутність протестів. Вона пояснила, що критика батьків була щодо відсутності освітнього процесу, а не щодо тестування. За її словами, 90% батьків погоджуються на проведення тестування на вияв COVID-19. 

Директор середньої школи Вальдгайму Ян Геншер (Jan Genscher) повідомив про те, що у деяких батьків виникають питання щодо тестування учнів, але протестів не відбувалося. Директор Департаменту охорони здоров’я Хайко Фельгенер (Heiko Felgener) також підтвердив це. 

Вакциновані та перехворілі учні шкіл Вальдгайму можут не здавати тест на вияв SARS-CoV-2. Інші ж учні при низькому рівні захворюваності в регіоні проходять тестування один раз на тиждень. При високому рівні захворювання – двічі на тиждень. 

У Німеччині з серпня 2021 року усім дітям від 12 до 17 рекомендовано вакцинуватися від COVID-19 після консультації з лікарем щодо переваг та потенційних ризиків. Вакцинація проти COVID-19 у Німеччині добровільна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний