ФЕЙК: У Німеччині з'явилися таблички із попередженням про НЛО

ФЕЙК: У Німеччині з’явилися таблички із попередженням про НЛО

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
246

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото таблички із попередженням про те, що у парку в Німеччині з 9 вечора до 6 ранку можуть з’являтися НЛО. Виставили таблички нібито для того, щоб збільшити відвідування парку у нічний час.

Це — фейк. Зображення поширювали ще у 2021 році та, найімовірніше, воно є сатиричним. 

Скриншот допису

У своїх дописах користувачі не вказують, у якому саме парку або місті в Німеччині поставили такі таблички. Зворотний пошук цього фото у Google Images показав, що зображення поширили ще у 2021 році. До того ж в описі до фото зазначають, що табличка розташована в італійському місті Піза. 

Крім того, в описі сторінки, на якій опублікували фото, додають, що акаунт є сатиричним. Найімовірніше, публікація про НЛО також є сатирою, і насправді таких табличок немає. Також зображення із НЛО опублікували на російському сайті з анекдотів 26 вересня 2021 року, що на декілька тижнів раніше, ніж сатиричний акаунт у фейсбуці.

Оригінальний допис із табличкою НЛО. Джерело: сторінка Val di Cecina UFO

Ідентичне зображення НЛО, яке затягує людину, можна побачити і на сайті зі стоковими фото. Тож табличку могли змінити у фоторедакторі та підставити зображення прибульців, узяту з інтернету.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний