ФЕЙК: У парках Лондона заборонили барбекю через українців та поляків

ФЕЙК: У парках Лондона заборонили барбекю через українців та поляків

22 Квітня 2025
FacebookTwitterTelegram
30

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот статті британського видання Metro. У ній йдеться, що місцева влада заборонила барбекю у парках через відвідувачів, які голосно слухають музику та справляють потребу у кущах. У дописі додали фото оголошення польською та українською мовами, які нібито розклеїли в одному із парків Лондона. Натякають, що хуліганством займалися українці та поляки. 

Утім, це фейк. Пропагандисти створили оголошення, використавши шаблон справжнього повідомлення парку. Немає жодних свідчень причетності українців та поляків до хуліганства в лондонських парках.

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі встановив, що британське видання Metro дійсно публікувало статтю про заборону барбекю у парку Waterlow через скарги місцевих на масові гуляння. Водночас у матеріалі Metro немає жодних згадок про українців чи поляків. 

Крім того, аналогічна заборона вже діє в інших парках Лондона, і вона теж ніяк не пов’язана з українцями чи поляками. Наприклад, адміністрація району Ізлінгтон пояснює її турботою про якість повітря, а також зростанням кількості сміття і пошкодженням парків від таких вечірок.

Нам не вдалося знайти фото листівки, яку поширюють пропагандисти. Натомість у справжньому оголошенні парку Waterlow йдеться про тимчасову заборону на барбекю, зумовлену забрудненням довкілля, пошкодженням рослин та негативним впливом вугільного диму на здоров’я. В оголошенні також міститься заклик підписати петицію, щоб зробити цю заборону постійною.

Фото оголошення у парку Waterlow. Джерело: MyLondon

Імовірно, пропагандисти самостійно створили це оголошення, імітуючи стиль справжнього повідомлення в парку Waterlow. Проте фейкове оголошення має кілька помітних відмінностей. 

В оригінальному повідомленні текст має напівжирне виділення, є QR-код для підпису петиції та дата, з якої діє заборона. Натомість у фейковому оголошенні ці елементи відсутні. Крім того, оригінальне оголошення написали виключно англійською, його не перекладали додатково українською та польською.

Ліворуч — скриншот фейкового оголошення. Праворуч — скриншот справжнього оголошення у парку Waterlow

Раніше ми спростували інформацію, нібито у Польщі закликали українців не справляти потреби в лісі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний