ФЕЙК: У Польщі рекламують пральний порошок з Зеленським

ФЕЙК: У Польщі рекламують пральний порошок з Зеленським

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1685

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали поширюють фото, на якому нібито в Польщі рекламують пральний порошок разом з фото Зеленського. На фото можна помітити назву порошку — «ПеремиХ». 

Фото реклами з телеграм-каналу

На фейковість цієї реклами вказує редагування зображення, невідповідність мови та відсутність в мережі подібної реклами. 

Ми перевірили фото у інструменті FotoForensics. Він дозволяє пересвідчитися у оригінальності зображення. Для цього використовується метод ELA, що аналізує рівень помилок на зображеннях. За допомогою нього можна помітити, що деякі частини вже додані на фото. 

Зліва – фото з «реклами», справа – аналіз зображення за методом ELA у «Fotoforensics»

Крім того, назва нібито польського прального порошку «ПеремиХ» написана кирилицею, а не латиницею.  

Також із лівого боку можна помітити напис «bawenane», щоб мало означати «бавовна» або «для бавовни». Однак польською бавовна буде «bawełna».

Під час пошуку в мережі нам не вдалося знайти подібної реклами та будь-яких інших згадок про цей товар.

Росіяни не вперше намагаються дискредитувати Володимира Зеленського. Зокрема, через фейки про те, що він вживає наркотики. VoxCheck вже спростував подібний фейк.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний