Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють скриншоти з групового чату, в якому одна з учасниць скаржиться, що, мовляв, її сина вигнали з занять фізкультури через одяг – він був вбраний у білу футболку з великою літерою «N» червоно-синього кольору. Класна керівниця хлопчика згодом буцімто надіслала матері новину про те, що російське угруповання військ «Північ» отримало тактичний знак «N», і за цей символ школяра відсторонили від заняття.
Утім, це фейк. Буква «N» не вважається символом воєнного вторгнення в Україну, і відтак не заборонена українським законодавством. В українському інформаційному просторі немає новин про тактичний знак російського угруповання «Північ».
Скриншот публікації
За пошуком за ключовими словами ми виявили, що в українському інфопросторі насправді немає вказаної на скриншоті новини про тактичний знак російського угруповання «Північ». Щобільше, буква «N» не заборонена українським законодавством – лише латинські літери «Z» і «V», які використовуються як символи воєнного вторгнення в Україну, дійсно є забороненими на території України.
Також у переписці можна помітити слова, неправильно перекладені з російської мови: «малої», що ймовірно було перекладом на українську слова «малой» (правильний варіант – «малий») і «класної», що, скоріше за все, було перекладено зі слова «классной» (правильно було б написати «класній»).
Скриншоти публікації
Окрім цього, у жодному з регіональних ЗМІ Полтавщини або загальнонаціональних надійних українських видань немає подібних новин.
Раніше ми вже спростовували схожий фейк про те, що український застосунок «Мрія» заганяє дітей у цифровий концтабір, а також відео, яке нібито підтверджує, що в Україні створюють армію дітей.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний