ФЕЙК: У Полтавській області розшукують польського найманця Мазура Мечислава Петровича

ФЕЙК: У Полтавській області розшукують польського найманця Мазура Мечислава Петровича

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
111

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото з розшуком у Полтавській області польського найманця Мазура Мечеслава Петровича. Його звинувачують у самовільному залишенні військової частини, заподіянні тяжкої шкоди здоров’ю та нарузі над неповнолітньою дитиною. 

Це фейк. У тексті «орієнтування» допущені граматичні та орфографічні помилки. У базі МВС інформація про Мазура Мечеслава Петровича відсутня.

Скриншот допису

У тексті про розшук допущено помилки, які не характерні для української мови: замість «поліциї», «отдел полиции» та «уявляє загрозу» правильно буде «поліції», «відділ поліції» та «становить загрозу». Також «Національна поліція» завжди пишеться з великої літери. А у кінці замість «всім … просимо повідомити» має бути «всіх … просимо повідомити». Відтак, текст для фейку написали російською мовою, а потім невдало переклали українською. 

Скриншот з помилками у тексті

У тексті розшуку вказано, що відділ поліції у Полтаві розташований на вулиці Пушкіна, 38. Проте за цією адресою його немає. У переліку адрес територіальних підрозділів поліції Полтавської області відділок знаходиться за адресою Пушкіна, 83. При створенні фейку пропагандисти переплутали місцями цифри. 

Також кожен із них має свій номер, до прикладу «Відділ поліції № 1» або ж «Сектор поліцейської діяльності № 1». У «орієнтуванні» про «польського найманця» цієї деталі немає. 

Інформація про розшук осіб в Україні знаходиться у вільному доступі на окремому сайті Міністерства внутрішніх справ України. За результатами пошуків за прізвищем «Мазур» та датою народження «розшукуваного», людина на ім’я Мазур Мечеслав Петрович у базі МВС відсутня. 

Польські ЗМІ також не писали про те, що їхній «громадянин» скоїв злочини в Україні та тепер знаходиться у розшуку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний