ФЕЙК: У пості на підтримку турецькому народу Зеленський продовжує просити зброю

ФЕЙК: У пості на підтримку турецькому народу Зеленський продовжує просити зброю

14 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
610

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот допису Володимира Зеленського у твіттері, у якому йдеться: «Мої співчуття всьому турецькому народу. Впевнений, що вони зможуть все подолати, і поставки допомоги для України не припиняться».

Утім, це — фейк. 

На скриншоті, який поширили у мережі, можна побачити повідомлення Зеленського про розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком та твіт із висловленням співчуття турецькому народу у зв`язку із землетрусом, який відбувся у країні 6 лютого. 

Скриншот повідомлення

На офіційній сторінці президента України Володимира Зеленського у твіттері є допис про розмову із Ріші Сунаком. Однак твіта зі словами про продовження постачання допомоги немає. Натомість 6 лютого глава держави опублікував допис, у якому заявив про готовність допомогти турецькому народу.

Скриншот повідомлення Володимира Зеленського у твіттері 

На те, що скриншот твіта Зеленського, який поширили у мережі, підробили, вказує кілька деталей. По-перше, між дописом про розмову з Ріші Сунаком та зверненням до президента Туреччини Реджепа Ердогана ще був аналогічний пост зі співчуттями турецькою мовою.

Скриншот повідомлень на сторінці Володимира Зеленського у твіттері 

До того ж текст на скриншоті, який поширили у мережі, написаний з помилкою. Так, у слові «мої» замість літери «ї» написали літеру «і». 

Примітно, що в мережі перша згадка фейкового посту зі словами про зброю з`явилася 7 лютого о 8:04. А оригінальний пост з’явився на сторінці президента у твіттері за день до цього, 6 лютого о 9:07. Підроблений скриншот поширив російський пропагандистський телеграм-канал «Денацификация UA». Повідомлення вже видалили з каналу, але інші російські медіа поширили скриншот цієї публікації. 

Скриншот повідомлення, яке поширили російські телеграм-канали

Також про цей пост не згадують жодні українські чи турецькі ЗМІ. Натомість Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким Кабінет Міністрів України має забезпечити надання гуманітарної допомоги Туреччині. Українські рятувальники також виїхали у постраждалі райони Туреччини для подолання наслідків землетрусу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний