ФЕЙК: У провінціях Канади збільшилася кількість мертвонароджених дітей серед вакцинованих жінок

ФЕЙК: У провінціях Канади збільшилася кількість мертвонароджених дітей серед вакцинованих жінок

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
244

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у провінції Онтаріо, місто Ватерлоо, Канада, у вакцинованих жінок збільшилася кількість мертвонароджених дітей. Стверджують, що за 6 місяців у місті відбулося 86 мертвонароджень у вакцинованих жінок, натомість норма за попередні періоди — 6-8 мертвонароджень у рік. Додають, що у провінції  Британська Колумбія в одному госпіталі сталося 13 мертвонароджень за 24 години. 

Скриншот допису

Однак, це — фейк. В провінціях Онтаріо та Британська Колумбія не спостерігають збільшення мертвонароджень. Раніше про це писали фактчекери з Global News. 

Інформацію про нібито збільшення мертвонароджених дітей у клініці Lions Gate Hospital (LGH), Канада, вже спростував регіональний орган охорони здоров’я Vancouver Coastal Health (VCH). У своєму акаунті в Twitter він повідомив, що ті, хто розповсюдив неправдиву інформацію про збільшення мертвонароджень, жодним чином не пов’язані з ними чи клінікою LGH. Також у VCH зазначили, що протягом пандемії не відбулося суттєвих змін щодо кількості мертвонароджених дітей у межах діяльності компанії. 

У звіті CDC від 19 листопада 2021 року йдеться про те, що вакцинація, з-поміж іншого, має вирішальне значення для зменшення впливу COVID-19 на мертвонародження. Згідно з дослідженням, опублікованим 18 листопада 2021 року, не виявлено жодних доказів підвищення ризику втрати вагітності на ранніх термінах після вакцинації від COVID-19. 

Дані реєстру Better Outcomes Registry & Network (BORN), перинатального реєстру новонароджених та дітей в провінції Онтаріо, показують, що в період із січня по червень 2021 року в регіоні Ватерлоо було від 12 до 15 мертвонароджень. Всього у провінції Онтаріо за перші шість місяців 2021 року зафіксовано 300 мертвонароджених та 67 199 живонароджених дітей. Тобто, у 2021 році ймовірність мертвонароджень у жінок становила 0,44%, натомість у попередні роки це значення було вище — 0,47%. За даними Статистичного управління Канади, щорічно у країні відбувається близько 3000 мертвонароджень.

Згідно з даними VCH, у Ванкувері, провінція Британська Колумбія, у 7 лікарнях у період  із квітня по кінець серпня 2021 року сталося 4 мертвонародження. 

Раніше ми спростували те, що У США понад 80% вагітностей нібито завершилися викиднями після вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний