ФЕЙК: У пункті незламності у Києві спалахнула пожежа — відео

ФЕЙК: У пункті незламності у Києві спалахнула пожежа — відео

20 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
666

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито палає один із пунктів незламності. Російські медіа заявляють, що спалах відбувся в одному з районів Києва.

Це — фейк. Поліція Київщини спростувала інформацію про пожежу у пункті обігріву. Насправді це відео з росії

Скриншот допису

Ми не виявили за допомогою зворотного пошуку зображень, де саме зняли це відео пожежі. У Національній поліції інформацію про пожежу не підтвердили та заявили, що подія сталася у росії. За інформацією Нацполіції, біле авто, яке можна побачити на фрагменті, схоже на російську машину служби порятунку. Друге авто схоже на машину дорожньо-патрульної службі росії.

Скриншот із відео. Джерело: Національна поліція

Крім того, у Нацполіції зазначили, що не було жодної пожежі в пунктах обігріву. Найімовірніше, російські медіа та телеграм-канали поширюють такі відео, аби викликати паніку серед українців.

Пункти незламності — це гуманітарні осередки, забезпечені теплом, водою, освітленням, мобільним зв’язком та інтернетом, аптечками тощо. Вони з’явилися після масованих російських обстрілів об’єктів критичної інфраструктури в Україні у листопаді 2022 року. У випадку відключень електроенергії українці можуть користуватися пунктами незламності безкоштовно та цілодобово. Адреси найближчих пунктів незламності можна знайти на інтерактивній мапі. В Офісі Президента повідомляють, що станом на 2 грудня 2022 року в Україні відкрито та облаштовано понад 5 тисяч пунктів незламності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний