ФЕЙК: У різних містах ЗСУ перетворюють лікарні на військові бази

ФЕЙК: У різних містах ЗСУ перетворюють лікарні на військові бази

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
866

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

27 липня міноборони рф та російські медіа вкотре звинуватили ЗСУ у тому, що вони нібито використовують цивільних як «живий щит». Цього разу пропагандисти згадали одразу кілька «фактів»:

  • у Сумах в дитячій міській клінічній лікарні (вулиця Троїцька) ЗСУ розмістили штаб територіальної оборони, у підвалі будівлі силою утримують медпрацівники та пацієнти;
  • у Вінниці на подвір’ї обласної психіатричної лікарні (вулиця Пирогова) ЗСУ розмістили військову техніку;
  • у Харкові на території клінічної лікарні №7 (Салтівське шосе) розмістилися підрозділи українського батальйону «Кракен», а усіх хворих вигнали з лікарні;

Проте це — фейк. Насправді ж ЗСУ не використовують лікарні, які працюють, у воєнних цілях і не прикриваються цивільними.

У Сумах на вулиці Троїцькій дійсно розташований штаб територіальної оборони. Але є одне «але». Він знаходиться на території колишньої лікарні, яка вже не працює. Ще в січні 2022 року Сумська міська рада передала обласному військкомату будівлю для виконання завдань територіальної оборони. До цього приміщення використовувалося дитячою лікарнею, розташованою на цій же вулиці, та обласним управлінням охорони здоров’я.

Уже в лютому з’явилися повідомлення про роботу штабу на вулиці Троїцькій. Тобто ніхто не приховував існування штабу тероборони, він розташований окремо від медичних закладів. І, звісно, у ньому немає ніяких медпрацівників та пацієнтів, яких «силою утримують у підвалі».

На вул. Пирогова у Вінниці розташована лише одна психіатрична лікарня — Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. академіка О.І.Ющенка Вінницької обласної Ради. Журналісти з видання «20 хвилин» відвідали цю лікарню та зробили кілька фото подвір’я лікарні. Жодних доказів розміщення військової техніки на території закладу не вдалося знайти. Крім того, керівниця закладу звернулася до представництва ООН з проханням приїхати та зафіксувати відсутність військової техніки. 

Подвір’я лікарні у Вінниці. Джерело — «20 хвилин»

Щодо міської клінічної лікарні №7 у Харкові (Салтівське шосе), Харківська міська рада спростувала заяву міноборони рф та повідомила, що подібні інформаційні атаки спрямовані на обґрунтування ракетних ударів рф по цивільних об’єктах та демонізацію українців.

Росія регулярно звинувачує Україну у порушенні міжнародного гуманітарного права та скоєнні воєнних злочинів. Однак якраз росія регулярно порушує міжнародні норми, обстрілює цивільні об’єкти в Україні, зокрема медичні заклади. VoxCheck уже спростовував подібні російські фейки про нібито використання українських лікарень у воєнних цілях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний