ФЕЙК: У школах Львова вивчають польську символіку

ФЕЙК: У школах Львова вивчають польську символіку

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
520

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото батьківського чату львівської школи №6, де викладач задала дітям вивчити гімн та державну символіку Польщі для відкритого уроку історії. У публікації додають, нібито так Україна готується передати західну частину Польщі.

Це — неправда. Львівський ліцей спростував повідомлення про вивчення польської символіки.

Скриншот допису

Російські пропагандисти неправильно написали назву закладу. У Львові справді є освітній заклад №6. У мережі можна знайти дописи, що раніше заклад №6 мав назву «Львівська середня школа №6». Однак зараз це Ліцей №6 Львівської міської ради.

Крім того, ми вирішили запитати в ліцею, чи справді викладач дав домашнє завдання вивчити польську символіку. Утім, в ліцеї спростували інформацію про вивчення символіки Польщі.

Відповідь ліцею № 6 у Львові

У батьківському чаті викладач пише, що відкритий урок історії начебто має початися об 11:15. Тоді як за чинним розкладом, вказаному на офіційному сайті ліцею, 3-й урок у 5–11 класах починається 10:55 та завершується об 11:40. Тож час, вказаний у чаті та розкладі уроків, не збігається.

Розклад уроків. Джерело: сторінка ліцею №6

Пропагандисти не вперше поширюють фейки, мовляв, Україна передасть західну частину Польщі. Або ж сама Польща планує «м’яку анексію» українських територій. Раніше ми вже спростовували цю дезінформацію. Польща не планує анексувати Україну, а Україна не збирається надавати полякам право голосу чи право обіймати державні посади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний