ФЕЙК: У Словаччині за наказом сільського голови бульдозером знищили кладовище російських солдат

ФЕЙК: У Словаччині за наказом сільського голови бульдозером знищили кладовище російських солдат

28 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
357

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ пишуть, що у словацькому селищі Ладомирова бульдозером знищили цвинтар російських солдатів, які загинули у Словаччині під час Першої світової війни. У публікаціях зазначають, що могили знищили за наказом голови селища Владислава Цупера. Це — фейк. 

Скриншот публікації

15 вересня посольство росії у Словаччині повідомило, що під час візиту у селище Ладомирова російський посол Ігор Братчиков помітив могили російських солдатів, які «бульдозером зрівняли із землею». У цьому Братчиков звинуватив мера села Владислава Цупера, нібито саме за його наказом знищили цвинтар. Заяву посла рф одразу поширили російські ЗМІ.

На фото — цвинтар у місті Ладомирова у 2014 році. Джерело: офіційна сторінка посольства росії у Словаччині

Генеральний прокурор Словаччини Марош Жилінка також прокоментував цей випадок на своїй сторінці у фейсбук. Загалом на кладовищі захоронено 270 солдатів царської росії, які загинули на території сучасної Словаччини. Марош Жилінка зазначив, що через «неналежний догляд» за цвинтарем має бути проведено розслідування. Однак він не заявляв про те, що могили знищили.

На офіційній сторінці мер селища Владислав Цупер повідомив, що могили не знищували. Він наголосив, що влада вирішила реставрувати це історичне місце. Бетонні бордюри біля могил знесли, адже через руйнацію доглядати за ними неможливо. Цупер опублікував фото, на якому видно, що хрести на місці і могили не були зруйновані. 

 

Фото цвинтаря. Підпис: Ладомирова, цвинтар Першої світової війни, фото зроблене 15 вересня 2022 року. Джерело: офіційний сайт с. Ладомирова

Крім того, Цупер наголосив, що під час візиту російського посла мер збирався обговорити план реставрації цвинтаря.

У поліції Словаччини повідомили, що після заяви Братчикова меру Ладомирова почали надсилати листи із погрозами, зокрема з погрозами вбивства.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний