ФЕЙК: У США бездомним людям пропонують приєднатися до Інтернаціонального легіону ЗСУ

ФЕЙК: У США бездомним людям пропонують приєднатися до Інтернаціонального легіону ЗСУ

25 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
449

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють оголошення, яке нібито висить у метро Нью-Йорка з надписом «Втомився жити на соціальну допомогу? Приєднуйся до Інтернаціонального легіону для захисту України». Також на фото можна побачити бездомну людину, яка спить на сидіннях у метро. 

Це — фейк. Посольство України у США спростувало інформацію про оголошення в метро.

Скриншот допису

По-перше, варто звернути увагу на номер, який вказують в оголошенні — (00 1 202) 349 29 44. Ми знайшли цей номер, однак він старий та стосується посольства України у США, розташованому у Вашингтоні, а не Нью-Йорку. Зараз на сайті посольства України у Вашингтоні вказують інший номер — +1 (202) 322 2616. Також в оголошенні вжили британський варіант слова «defence». У США це слово використовують із літерою «s» (правильно — «defense»).

Крім того, реклама у метро Нью-Йорка має інший вигляд. Здебільшого на стінах метрополітену розміщують великі оголошення, а не малі, як поширюють у мережі. Всередині вагонів рекламні банери зазвичай теж мають інший вигляд, ніж на фото з «оголошенням для бездомних».

Реклама у метро Нью-Йорка. Джерело: агентство зовнішньої реклами NYCADSCO 

Оголошення у вагоні метро Нью-Йорка. Джерело: агентство реклами Inspiria Outdoor 

На запит фактчекерів Associated Press речниця посольства України у Вашингтоні Галина Юсип’юк повідомила, що Міноборони та посольство не випускали жодного оголошення із закликом до бездомних людей вступати в Інтернаціональний легіон.

Варто зазначити, що до Інтернаціонального легіону не беруть усіх охочих. Для вступу треба пройти співбесіду та обов’язково мати бойовий досвід. Військові Інтернаціонального легіону проходять службу за контрактом та прирівнюються до солдатів ЗСУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний