ФЕЙК: У США виявили збільшення захворюваності на рак серед вакцинованих від COVID-19 у 20 разів

ФЕЙК: У США виявили збільшення захворюваності на рак серед вакцинованих від COVID-19 у 20 разів

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
371

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито лікарі в США виявили збільшення захворюваності на рак серед вакцинованих від COVID-19 у 20 разів.

Інформація, яку поширюють у соцмережах

Утім, це — фейк. Його вже спростовували фактчекери з Stopfake.kz та Associated Press.

Цю інформацію поширив доктор Райан Коул (Dr. Ryan Cole). Його неправдиві заяви неодноразово спростовували іноземні незалежні фактчекери з AFP, Science Feedback та Factcheck.org.

Про зростання кількості випадків раку не повідомляла жодна авторитетна організація у сфері охорони здоров’я — наприклад, ВООЗ, CDC та Національний інститут раку США.

Райан Коул посилається на дослідження вчених Британського інституту Френсіса Кріка (Francis Crick Institute), однак неправильно його інтерпретує. Коул стверджує, що  вакцини від COVID-19 руйнують Т-клітини та послаблюють імунітет. Утім, це не так. Один із співавторів дослідження Девід Бауер (David LV Bauer) у коментарі Associated Press заявив, що їхня робота не вивчає Т-клітини, про які згадує Райан Коул. А всі опубліковані дослідження показують, що вакцини викликають сильну Т-клітинну захисну відповідь проти SARS-CoV-2.

Раніше ми спростовували фейк про те, що імунітет людини слабшає в 5-6 разів після вакцини Pfizer/BioNTech, який поширювали також на основі цього дослідження вчених Британського інституту Френсіса Кріка.

Також Бауер підтвердив, що заява про те, що вакцини послаблюють імунітет неправдива. Вакцини посилюють імунну відповідь та захищають організм

VoxCheck вже писав про те, що внаслідок вакцинації щороку від раку НЕ помирає 8-10 млн людей у світі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний