ФЕЙК: У США збираються реалізовувати програму NESARA
Beta

ФЕЙК: У США збираються реалізовувати програму NESARA

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про зміни економічного устрою в США. Кажуть, у державі збираються ввести систему NESARA через збройні сили, тобто “стара система Кабала”, за словами користувачів, переходить на нову систему. Згодом відбудуться наступні зміни:

 • нова судова система;
 • повернення до конституційного/загального права;
 • нова шкільна система;
 • нова банківська система: всі борги заморозять, а Федеральний резерв припинить своє існування.

Допис, який поширюють у Facebook

Утім, це — фейк. У США не планують впроваджувати ці зміни.

Про впровадження системи NESARA немає згадок ні на державних ресурсах США (Державний департамент, Конгрес, Офіс президента тощо), ні в авторитетних американських ЗМІ.

Щоправда, на державному порталі часів президентства Барака Обами можна знайти петицію від 2011 року. Її автори просили президента реалізувати програму NESARA (National Economic Security and Recovery Act — Акт про національну економічну безпеку та відновлення). Програма складалася з таких пропозицій:

 • Анулювання всіх боргів (кредитні картки, іпотека та інші кредити).
 • Скасування податку на доходи.
 • Створення фіксованої ставки податку (14%) на продаж нових товарів, які не є товарами першої необхідності. За словами прихильників цієї програми, їжу та ліки не будуть оподатковувати. Також не будуть оподатковувати використані товари, як-от старі будинки.
 • Збільшення пільг для людей похилого віку.
 • Повернення конституційного права до всіх судів.
 • Моніторинг виборів та запобігання незаконного впливу груп інтересів.
 • Створення нової валюти, забезпеченої золотом, сріблом та платиновими дорогоцінними металами.

Співробітник Офісу президента відповів авторам петиції. По-перше, президентська адміністрація не могла імплементувати акт, який не є актом — адже NESARA ніколи не був представлений в Конгресі США. По-друге, запропоновані зміни не відповідали баченню адміністрації.

Схожі петиції також існують на інших сайтах (тут, тут і тут). Їхні автори переконані, що акт NESARA підтримали в Конгресі та президентській адміністрації ще в 1990-х роках, але таємні сили приховували його від населення США.

Програма NESARA дійсно виникла в 1990-х роках, але її ніколи не розглядали в державних установах. У 1996 році Харві Френсіс Барнард (1941-2005) опублікував книгу “Осушення болота: Реформа монетарної та фіскальної політики”, у якій і описав основні ідеї NESARA. Для популяризації ідей він надсилав книги членам Конгресу, але безуспішно — на державному рівні ніхто всерйоз не обговорював NESARA. Невдовзі NESARA перетворилася на теорію змови — послідовники ідей Барнарда вірили, що в США прийняли цей акт, але не наважилися його реалізувати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний