ФЕЙК: У Тернополі погрожують відключити воду та газ за неявку до ТЦК

ФЕЙК: У Тернополі погрожують відключити воду та газ за неявку до ТЦК

29 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
295

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото листа від нібито компанії «Коменерго-Тернопіль 1», у якому йдеться про те, що у разі неявки до Тернопільського територіального центру комплектування (ТЦК) до зазначеної дати адресату вимкнуть водопостачання та газопостачання у квартирі згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Утім, це фейк. Закон, на який посилаються у листі, не містить жодної інформації про відключення від комунальних послуг. Також у тексті листа є помилки перекладу з російської мови на українську.

Скриншот допису

У Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» немає жодної інформації про відключення комунальних послуг у квартирах громадян, які не явилися до ТЦК вчасно. Ба більше, у період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню.

Окрім цього, впадають в око помилки перекладу в листі, як-от «согласно Закону» (правильний варіант — «згідно з» або «відповідно до») та «територіального центра» (правильно було б писати «центру»). Також примітно, що у тексті йдеться про вимогу з’явитися до Тернопільського обласного ТЦК до 18 січня 2023 року, себто подібні листи нібито розсилають українцям як мінімум впродовж 8 місяців. Однак публікації про ці листи вперше з’явилися лише в середині серпня цього року, і їхнім першоджерелом є проросійські медіа. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний