ФЕЙК: У вакцинах – зокрема від COVID-19 – використовують абортивні матеріали | VoxUkraine

ФЕЙК: У вакцинах – зокрема від COVID-19 – використовують абортивні матеріали

28 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1449

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Фейк про те, що у вакцинах є клітини абортованих ембріонів – або ж «абортивні матеріали» – використовують противники щеплень щодо практично всіх хвороб, а не тільки нового коронавірусного захворювання.

Втім, по-перше, це не самі клітини ембріонів, а їх копії та копії їх копій – адже деякі типи клітин отримували ще в середині минулого століття. По-друге, цих клітин немає в самій вакцині – вони використовуються тільки як середовище для ослаблення віруса.

Для створення деяких типів вакцин використовують копії клітин ембріонів живих організмів, зокрема і людини. Це необхідно для того, щоб дослідники мали однакове середовище для вивчення та ослаблення вірусів, а ембріональні клітини добре для цього підходять, адже вони можуть більше ділитися

Щодо клітин HEK-293, які пов’язють з розробкою вакцини від Covid-19, то це копії ниркових ембріональних клітин. Їх можна придбати для своїх досліджень на численних сайтах, то ж говорити про те, що це саме «клітини абортованого плоду» – неправильно, адже це далекі копії оригінальних клітин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний