Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито у Великій Британії вчать дітей не боятися педофілів. У дописі також прикріплюють буклет, у якому закликають не лякатися, не кричати та не називати педофіла педофілом, оскільки це може образити його.
Однак це фейк. Немає доказів, що ці буклети дійсно роздавали у Великій Британії. Перші публікації листівок з’явилися на російських ресурсах.
Скриншот допису
На буклеті не вказана організація чи назва навчального закладу, який виготовив подібну листівку. За ключовими словами нам не вдалось знайти інформацію у місцевих чи міжнародних медіа про те, що буклети подібного змісту поширювали у Великій Британії. Натомість перші публікації цих листівок з’явились у російських пабліках. Так, перше поширення ми зафіксували 8 серпня 2022 року на сторінці City SPb у російській соцмережі «ВКонтакте», забороненій в Україні. За кілька днів ці брошури почали постити англомовні користувачі.
Ми також знайшли фото інших сторінок буклета, він починався зі слів «Що робити, якщо незнайомець підходить до тебе на вулиці?». Окрім вказаних вище порад, у листівці йшлось про те, що варто познайомитись із незнайомцем ближче та запросити його в гості. «Ви не уявляєте, яким добрим та веселим може бути ваш новий друг», — зазначається в буклеті. Ця пропозиція є відверто абсурдною, ймовірно, якби дітям дійсно роздавали такі буклети, їхні батьки відреагували б на це, розповівши у соцмережах або поскаржившись на навчальний заклад. Однак у мережі немає повідомлень про те, що такий інцидент дійсно колись траплявся.
Фото сторінок буклета, який нібито поширюють у Великій Британії
У 2022 році видання Reuters надіслало запит Департаменту освіти уряду Великої Британії та Управління зі стандартів в освіті. Обидва відомства повідомили, що немає жодних підстав вважати, що такі буклети поширювали або поширюють у школах. У Департаменті освіти зазначили, що не вірять, що будь-який учитель або директор могли б дозволити щось настільки явно небезпечне.
Окрім цього, слово педофіл написане як «pedophile», тобто за американським правописом. Натомість британська англійська передбачає наявність додаткової літери «а» у слові — «paedophile».
Ба більше, у Великій Британії протягом останніх кількох років не зменшували та не планували зменшити відповідальність за педофілію. Максимальним покаранням за зґвалтування неповнолітньої особи є довічне ув’язнення.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний