ФЕЙК: У Відні через носіння масок 10 дітей захворіли на грибкову інфекцію легень | VoxUkraine

ФЕЙК: У Відні через носіння масок 10 дітей захворіли на грибкову інфекцію легень

27 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
683

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що у Відні 10 дітей перебувають у лікарні з грибковою хворобою легень нібито через носіння масок. 

Але це – неправда. Далі пояснюємо чому.

Фейк про те, що носіння масок загрожує людям грибковою інфекцією уже спростовували незалежні фактчекери з Reuters. У інтерв’ю для агентства Томас Неш, інфекціоніст із Нью-Йоркської пресвітеріанської лікарні, зазначив, що єдине що може залишатися на внутрішній стороні маски це те, що людина сама видихає. Здорова людина не може захворіти на інфекційну хворобу від носіння маски. Лікар зазначив, що людина, легені якої вже заражені грибком, може перенести їх на маску, яку носить, але не навпаки.

Незалежні фактчекери з Correctiv надіслали електронні листи у всі 36 лікарень Відня. У жодній з них не підтвердили лікування грибкової інфекції легень у пацієнтів через носіння масок. Філіп Сток, заступник президента Товариства дитячої пульмонології , який дав інтерв’ю Correctiv , пояснив, що маски за своєю структурою є досить проникними, тому там не може утворюватися вологе мікросередовище, яке є необхідним для розмноження грибів.       

Подібні розслідування проводили й інші незалежні фактчекери з AFP Fakt checking та dpa-Faktencheck. Результати виявилися аналогічними. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний