У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено українські медалі “За взяття Криму”, які начебто знайшли у військкоматах Херсонської області. На посвідченні, яке видане “наказом Президента України”, вказано ініціали “В. А. Зеленський”. На коробці з медаллю написана фраза “За взяття Криму”.
Скриншот допису
Однак, такі медалі — підробка, насправді їх не існує.
Про те, що подібні медалі та посвідчення є підробкою, свідчить декілька факторів:
- Неправильне написання ініціалів Президента України. В підробленому посвідченні ініціали вказані як “В. А. Зеленський”. В. А — скорочення від імені та імені по батькові “Владимир Александрович” російською. Правильний варіант ініціалів українською — “В. О.” — Володимир Олександрович. Ймовірно, що їх намагалися перекласти через автоматичний перекладач, який не змінює ініціали чи абревіатури.
- Щодо виразу “За взяття Криму”. Автономна Республіка Крим є тимчасово окупованою територією, а не фактично територією РФ. Медалями з подібною назвою (наприклад, “За взяття Берліну”, “За взяття Відня”) нагороджували у СРСР.
- Відсутність підпису президента перед його ініціалами. Наприклад, в посвідченні до ордену «Золота Зірка», який вручається разом із присвоєнням звання Герой України, біля ініціалів президента стоїть його підпис. Підпис президента стоїть й у посвідченні до медалі “Захиснику Вітчизни”.
- Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України нагороджує не “наказом”, а “указом”. Наприклад, згідно з указом Президента України № 157 (2022) “Про відзначення державними нагородами”, певних осіб нагородили орденом Богдана Хмельницького І,III і III ступеня “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.”
- Ще одним фактором підробки є те, що посвідчення роздруковане на чорно-білому принтері. Оригінальні документи подібного роду мають вигляд цупкої книжки, в якій вказано номер указу президента та поставлено печатку.
Зліва: медаль та посвідчення для нагородження бійців КОРДу (Корпусу оперативно-раптової дії Нацполіції України), 19 березня 2022 рік; справа: орден «Золота Зірка», який вручається разом із присвоєнням звання Герой України
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний