ФЕЙК: У Запоріжжі діють щонайменше три біолабораторії ЗСУ

ФЕЙК: У Запоріжжі діють щонайменше три біолабораторії ЗСУ

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
962

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Запоріжжі діє щонайменше 3 біолабораторії ЗСУ, якими керують США. Про це заявив місцевий колаборант Володимир Рогов, так званий «голова ради військово-цивільної адміністрації регіону» (російської окупаційної адміністрації). 

Це фейк: в Україні не діють жодні «військово-біологічні програми». 

Приклад публікації 

У МОЗ України наголошують: усі лабораторні спроможності, які існують в Україні, виконують єдину мету — індикацію та ідентифікацію збудників інфекційних хвороб, що підпадають під регуляцію міжнародних медико-санітарних правил. В Україні немає жодних «американських біолабораторій» і не діють «військово-біологічні програми».  

Ще в 2005 році українське МОЗ уклало з Міноборони США угоду про співпрацю у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані під час розробки біологічної зброї. У рамках угоди модернізували лабораторії, які займаються запобіганням ризикам захворювання населення складними патогенами. До речі, до 2014 року Програма зі зменшення біологічної загрози поширювалася і на російські лабораторії. 

Повний список лабораторій та установ, які підтримує Міноборони США, є у публічному доступі на сайті посольства США в Україні. У ньому немає запорізьких лабораторій. 

Володимир Рогов, на якого посилаються у статтях, — це проросійський колаборант в окупованому Мелітополі. Він не займає ніякої легітимної посади в Запоріжжі чи області і не може бути офіційним джерелом інформації. У своїх соцмережах Рогов поширює російські фейки про нацизм, біологічну зброю, «звільнення» територій «армією ДНР» та подібне, пише «Детектор медіа». Російських окупантів він називає «армією звільнення».

VoxCheck уже неодноразово спростовував фейки про «американські біолабораторії в Україні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний