ФЕЙК: У Зеленського є двійник — відео

ФЕЙК: У Зеленського є двійник — відео

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
2250

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Зеленського є двійник, який їздить разом із ним у відрядження, а іноді й заміняє його. Саме завдяки цьому президент зміг «побувати» у Бахмуті та Херсоні.

Утім, насправді на фото не «двійник Зеленського», а його охоронець.

Скриншот допису

«Двійника Зеленського» вперше помітили у відеосюжеті польської газети Fakt щодо несподіваного приїзду Байдена до Києва. Відео виклали на ютуб-каналі видання. Газета продублювала кадри з відео UATV English (ютуб сторінка міжнародного  українського телеканалу Freeдом). У коментарях користувачі почали відмічати схожість між Зеленським та його супроводжуючим, назвавши їх «двійниками». Ці тези підхопили російські ЗМІ, подавши їх під заголовками «У Зеленського є двійник!»

Насправді особа на відео, що знаходиться поруч із президентом, — його охоронець, Максим Донець. Про це повідомив Центр протидії дезінформації.

Володимир Зеленський та його охоронець Максим Донець. Джерело: Chas.News

Із близького ракурсу помітно, що чоловіки зовсім не схожі між собою: мають різний зріст та колір волосся. Єдиною схожістю у їхній зовнішності є наявність бороди. Крім того, сам Максим Донець занадто публічний для ролі «двійника», оскільки є доволі популярним серед українців. Сторінка про нього у мережі Тікток має понад 280 тис. підписників, а ролики набирають мільйони переглядів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний