ФЕЙК: Україна готує провокацію з вибухом «брудної бомби» на своїй території — фото

ФЕЙК: Україна готує провокацію з вибухом «брудної бомби» на своїй території — фото

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1402

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Україна готує провокацію з використанням «брудної бомби» на своїй території. 22 жовтня 2022 року МЗС рф у своєму твіттері опублікувало світлини, на одній з яких зображені пакети з підписом «радіоактивний». У підписі йдеться: «Міністерство оборони росії: За наявною інформацією, дві організації України отримали пряме замовлення на створення так званої «брудної бомби»

Проте уряд Словенії зазначив, що фото було зроблено ще у 2010 році і воно належить Словенському агентству з радіоактивних відходів (ARAO). 

Скриншот фейкової публікації

Скриншот твіта МЗС росії 

«Брудна бомба» — це суміш вибухівки (наприклад, динаміту) з радіоактивним порошком або радіоактивними гранулами. Коли детонує вибухівка, ударна хвиля переносить радіоактивний матеріал на навколишню територію. «Брудна бомба» не є атомною бомбою. 

25 жовтня 2022 уряд Словенії у своєму твіттері спростував цей фейк. У дописі зазначили: «Фото, розміщене на сторінці МЗС рф у твіттері, було зроблене в 2010 році Агентством з радіоактивних відходів (АРАО)». Напис на пакеті зроблений словенською мовою «radioaktivno» («радіоактивний»). У твіті також вказано, що радіоактивні відходи знаходяться під пильним наглядом в Словенії та не використовуються для розробки «брудних бомб». 

Скриншот допису та оригінальне фото пакетів з радіоактивними відходами

На провокацію рф щодо використання «брудної бомби» на території України відреагував уряд США. Зокрема прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу 24 жовтня заявив: «Світ бачить наскрізь будь-які спроби росії використати це звинувачення як привід для ескалації. Ми хочемо надіслати дуже чіткий сигнал, що будь-які такі зусилля будуть прозорими і не зможуть обдурити світ».

Франція, Велика Британія та США в спільній заяві від 24 жовтня 2022 року зазначили, що заява росії про можливе використання Україною «брудної бомби» є неправдивою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний