ФЕЙК: Україна готується евакуювати жителів Нікопольського району на Дніпропетровщині — документ

ФЕЙК: Україна готується евакуювати жителів Нікопольського району на Дніпропетровщині — документ

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
407

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото документа, у якому йдеться про «організацію безповоротної евакуації з небезпечних для проживання місць» з Нікопольської, Марганецької, Червоногригорівської, Покровської та Вищетарасівського округу Мирівської територіальних громад Дніпропетровської області. 

Також у документі йдеться про встановлення карантину, проведення обов’язкових санітарних та протиепідемічних заходів на перелічених територіях та заборону роботи закладів харчування, обслуговування, баз відпочинку, магазинів. Документ нібито підписав голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко. 

Утім, голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко заявив, що не видавав розпорядження на евакуацію Нікопольської та інших громад. 

Фото документа про евакуацію 

28 червня 2023 року голова Нікопольської районної військової адміністрації Євгеній Євтушенко повідомив, що документ про евакуацію є фейковим і він не підписував такого розпорядження. 

За словами Євтушенка, протягом тижня на території Нікопольського району проводяться навчання з можливої евакуації населення у випадку потенційної аварії на ЗАЕС. Жителі району також можуть стати свідками проведення таких тренувальних заходів. Про ці навчання в кількох областях також заздалегідь попереджали в Міністерстві енергетики та Запорізькій ОВА. 

Підроблений документ поширили після заяви Володимира Зеленського про те, що росія розглядає сценарій теракту з викидом радіації на Запорізькій АЕС. 23 червня Кирило Буданов в інтерв’ю The New Statement повідомив про те, що рф розмістила техніку з вибухівкою на 4 із 6 енергоблоків ЗАЕС.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний