ФЕЙК: Україна купувала патрони у Чехії за завищеною ціною

ФЕЙК: Україна купувала патрони у Чехії за завищеною ціною

21 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
2398

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Чехія запропонувала Україні придбати патрони калібру 7,62 мм по 7 центів за одиницю, а натомість Міноборони України купило ці патрони за завищеною ціною — $1,7 за штуку.

Це — фейк. У Міноборони повідомили, що до відомства не надходило пропозицій на закупівлю патронів калібру 7,62 мм по 7 центів за одиницю.

У Міністерстві оборони зазначили, що до відомства не надходило пропозицій на закупівлю патронів 7,62 мм по 7 центів ($0,07). Також відомство не укладало контрактів на постачання патронів калібру 7,62 мм ціною $1,7 за одиницю. 

У Міністерстві додають, що найнижча ціна від ізраїльської компанії PIMSS LTD на патрони калібру 7,62х39 мм становить $0,18. Такі патрони походять із Китаю, але у вартість не входить послуги транспортування. Тож ціна патрону не може бути 7 центів ($0,07) за штуку. Наразі немає офіційного експорту патронів із Китаю. 

До того ж у відкритих джерелах немає жодної інформації про ціну патронів, які закуповує Україна, крім коментаря від Міноборони. Тож виглядає нелогічним, що користувачі з соцмереж «дізналися» про ціну патронів, хоча цієї інформації не було ні в медіа, ні на сайтах державних органів.

Раніше оборонне відомство уклало 5 контрактів на закупівлю патронів калібру 7,62 мм. Зокрема з конструкторським виробничим підприємством «Українська бронетехніка», один патрон якого коштує від 25 до 29,8 гривні за одиницю. Також укладений контракт із державною компанією «Укрспецекспорт» (26,3 гривні за патрон) та ТОВ «Укроп», яка виробляє гвинтівочні патрони калібру 7,62 мм по 65 гривень за одиницю.

Крім того, Міністерство оборони має контракт із двома чеськими компаніями. У AKM Group-CZ Україна закуповує снайперські патрони за ціною €2,40 за штуку. Аналогічно друга чеська компанія MTS Trade продає Україні патрони для гвинтівок і кулеметів за €1,45 за один. Головний конструктор компанії з виробництва зброї та боєприпасів «Stiletto Україна» Олександр Калачев зазначав, що такі ж патрони українського виробництва до широкомасштабного вторгнення коштували $0,44 за одиницю.

Від 2014 року в Україні немає повноцінного патронного заводу. Єдине підприємство із вироблення боєприпасів розташовувалося у тимчасово окупованому Луганську. До широкомасштабного вторгнення гільзи та патрони виробляли у Науково-виробничому центрі «Спецтехномаш» у Кременчузі. У 2021 в «Укроборонпромі» повідомили, що Україна підписала угоду із канадськими партнерами щодо виробництва боєприпасів для стрілецької зброї. А у 2022 році «Укроборонпром» підписав угоду щодо побудови заводу з вироблення боєприпасів спільно з країною-членом НАТО.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний