ФЕЙК: Україна обстріляла Веселу Гору 23 лютого 2022 року
Beta

ФЕЙК: Україна обстріляла Веселу Гору 23 лютого 2022 року

27 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про обстріли на Донбасі, зокрема на тимчасово окупованих територіях. Проросійські джерела повідомляють, що Збройні Сили України (ЗСУ) нібито обстріляли с. Весела Гора (Луганська область) 23 лютого 2022 року з використанням артилерії калібру 122 мм. Унаслідок обстрілу були пошкоджені 7 житлових будинків. Також автори допису звинувачують українську сторону в постійних порушеннях режим тиші на Донбасі.

Проте немає доказів того, що саме українські військові обстріляли Веселу Гору 23 лютого.

По-перше, українські військові не повідомляли, що обстрілювали це село. Навпаки, у лютому саме російські бойовики з Веселої Гори здійснювали обстріл м. Щастя, що знаходиться під українським контролем.

По-друге, у звіті ОБСЄ від 24 лютого не вказано, що Веселу Гору взагалі обстрілювали. У переліку населених пунктів, які постраждали від обстрілів, вказані лише території, підконтрольні Україні. 

ЗСУ не здійснюють провокацій. До широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого Україна дотримувалася Мінських домовленостей та відкривала вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян. Проте Росія фактично вийшла з цих домовленостей, коли визнала “незалежність” т. зв. “ЛНР/ДНР” та здійснила в Україну вторгнення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний