ФЕЙК: Україна перейшла під зовнішнє управління МВФ | VoxUkraine

ФЕЙК: Україна перейшла під зовнішнє управління МВФ

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
27 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
827

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі шириться низка відео та заяв російського походження про те, що Україна нібито перейшла під керівництво МВФ. Ознаками цього автори називають не лише низку суб’єктивних домислів, а й ухвалені останнім часом закони про реформи. Утім, суть цих змін автори трактують хибно.

«Банківський» закон ухвалили, щоб МВФ міг забрати собі всі фінустанови, які захоче

«Банківський» або так званий «антиколомойський» закон 590-IX дійсно був однією з умов надання траншу макрофінансової допомоги від МВФ. У ньому записано, що не можна оскаржити оцінку від експертів НБУ чи міжнародних аудиторів лише щодо стану банків, а от щодо процедури націоналізації – можна. Тобто в разі рішення суду на користь попереднього власника, він зможе отримати компенсацію за банк, але не зможе повернути його у власність. Закон необхідний, щоб полегшити виведення неплатоспроможних банків з ринку. Зокрема він ще й, наприклад, унеможливлює повернення націоналізованого раніше ПриватБанку колишньому власнику Ігорю Коломойському.

Закон про ринок сільськогосподарських земель ухвалили, щоб люди віддали землю банкам

Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення покликаний упорядкувати земельні відносини і прописати правила земельного ринку, зокрема, дозволити громадянам, які володіють землею, продавати її при бажанні чи використовувати у якості банківської застави (наприклад, для отримання кредиту на ведення фермерського бізнесу). Зокрема, закон дозволяє легалізувати тіньовий ринок землі, який існує тому, що громадяни і підприємці не можуть продавати та купувати землю сільськогосподарського призначення в рамках закону. 

Закон починає діяти з 1 липня 2021 року і з того часу українці мають право – а не зобов’язані! – продавати і купувати землю та розпоряджатися нею, як товаром. Наразі громадяни не можуть легально продати землю, якщо не бажають чи не можуть обробляти її чи вести на ній фермерську діяльність. Також, наразі банки не беруть у заставу підмораторні землі, бо нічого не зможуть зробити з таким заставним майном, а, значить, і отримати кредит «під землю» поки неможливо. Відповідно, закон про обіг с/г не означає, що банки стануть власниками української землі, а лише надають право власникам нею розпоряджатися, зокрема, використовувати її як заставне майно для отримання кредиту на ведення бізнесу.

Тому фактологічні твердження, на які посилалися автори, стверджуючи, що «Україна під керівництвом МВФ», не відповідають дійсності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний