ФЕЙК: Україна просить Польщу депортувати українських чоловіків-біженців

ФЕЙК: Україна просить Польщу депортувати українських чоловіків-біженців

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1620

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 17 червня 2022 року в мережі поширюють інформацію, нібито очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до міністра закордонних справ Польщі Збіґнєва Рау з проханням депортувати з Польщі українських біженців-чоловіків віком від 19 до 60 років. Як доказ цього опублікували фото нібито самого листа Кулеби до Збігнєва Рау.  

Скриншот документа

Однак цей документ несправжній. Володимир Зеленський не давав розпорядження про повернення чоловіків призовного віку, а лист, який отримало польське МЗС, є фейковим.

У так званому листі не вказана дата вихідної документації, що є невід’ємним елементом ділового листування. У листі йдеться про те, що президент України нібито дав розпорядження повернути в Україну громадян чоловічої статі, здатних стати на захист не лише своєї батьківщини, а й усього Європейського Союзу. Однак на офіційному сайті президента України ні в розділі «Укази», ні в розділі «Розпорядження» немає подібних документів. 

Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України повідомив, що фейковий документ спочатку з’явився на сайті «Красная весна», згодом його поширив телеграм-канал «Джокер ДНР». Шляхом створення та поширення подібних документів рф намагається отримати персональні дані громадян України за кордоном та продовжити інформаційно-психологічний вплив, направлений на зниження довіри до України. 

Скриншот допису

У ЦПД повідомили, що Урядовий центр безпеки Республіки Польщі виявив фейковий лист, який надійшов до польського МЗС нібито від МЗС України. У Центрі закликають перевіряти інформацію, що з’являється в соцмережах, та довіряти лише офіційним джерелам органам державної влади України.

У квітні 2022 року в Україні зареєстрували законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за неповернення військовозобов’язаних чоловіків з-за кордону під час війни. Однак він навіть не був розглянутий депутатами: 18 квітня його повернули на доопрацювання. Станом на 24 червня він досі на доопрацюванні.

Застереження

Автор не является сотрудником, не консультирует, не владеет акциями и не получает финансирования ни от одной компании или организации, которая имела бы пользу от этой статьи, а также никак с ними не связан.