ФЕЙК: Україна стала на 100% поліцейською державою

ФЕЙК: Україна стала на 100% поліцейською державою

9 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
249

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють уривок із інтерв’ю міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, де той наголосив на тому, що з початку повномасштабного вторгнення 2022 року кількість поліцейських на 10 тисяч населення зросла з 20 до 100. Пропагандисти вважають це доказом того, що Україна нібито стала на 100% поліцейською державою. 

Однак це фейк. Ігор Клименко мав на увазі збільшення кількості поліцейських на деокупованих територіях, а не загалом на всій території України.

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли інтерв’ю міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка для каналу «Ми – Україна». В інтервʼю міністр приділив увагу темам мобілізації поліцейських, ідентифікації воєнних злочинців, роботі лінії екстреного звʼязку 112 тощо. Міністр порівняв статистику співвідношення цивільних і поліцейських до і після повномасштабного вторгнення: «В середньому на 10 тисяч населення України до широкомасштабної війни було 23-26 працівників поліції. На сьогодні на деокупованих територіях — більш як 100. Тому що режим набагато жорсткіший, тому що завдань набагато більше. Можу сказати, що поліція з початку широкомасштабної війни на 80% збільшила свій функціонал. Але ми не збільшуємо кількість поліцейських». Тобто він мав на увазі, що кількість поліцейських зросла майже в 5 разів тільки на деокупованих територіях, а не на території всієї України.

Євростат визначив, що в середньому в країнах ЄС на 100 тисяч населення у 2019-2021 роках було 335 поліцейських. Ми не знайшли дані щодо кількості поліцейських в Україні на 100 тисяч населення за 2022-2023 роки, проте у 2021 році цей показник становив 287 поліцейських, а в росії — 510, що було одним із найбільших показників у світі. У 2014 році у росії на 100 тисяч населення було 564 працівників поліції, і того року рф визнали найбільш поліцейською державою. Отже, протягом останніх 10 років кількість поліцейських у росії залишається на одному з найвищих рівнів у світі, у той час, як в Україні ця цифра не перевищує середньоєвропейські показники.

Теза пропагандистів, що Україна стала поліцейською державою, є необґрунтованою, а значне збільшення кількості поліцейських в Україні стосується лише деокупованих територій України. Це пов’язано з тим, що саме в таких населених пунктах після звільнення має бути більш суворий контроль за дотриманням порядку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний