ФЕЙК: Україна використала «зерновий коридор» для атаки флоту рф у Севастополі

ФЕЙК: Україна використала «зерновий коридор» для атаки флоту рф у Севастополі

26 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
436

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто 29 жовтня Україна під керівництвом представників Великобританії запустила безпілотники з узбережжя Одеси у напрямку «зеленого коридору» та згодом змінила їхній маршрут до російського пункту базування кораблів у Севастополі. Росія припускає, що безпілотники могли випустити з цивільного судна, завантаженого для експорту продовольства з українських портів. Рф звинувачує Україну у використанні «зернового коридору» для атаки флоту.  

Однак офіційний представник ООН Мартін Гріффітс підтвердив, що в ніч на 29 жовтня в гуманітарному «зерновому коридорі» не було кораблів. 

Скриншот публікації 

31 жовтня у виступі перед Радою Безпеки заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс зазначив, що жодні військові кораблі, літаки чи засоби не були залучені до підтримки Чорноморської зернової ініціативи будь-якою стороною. Їм заборонено наближатися до вантажних суден ближче ніж на 10 морських миль. 

Також Гріффітс зазначив: «Що стосується тверджень про неправомірне використання вантажних суден в рамках Ініціативи у військових цілях, то жодного з них не було в коридорі в ніч на 29 жовтня, коли відбулися напади, про які повідомляють. Жодне судно не повідомляло про інцидент протягом вихідних. Тому ми готові розглянути і розслідувати будь-які докази, про які нам повідомляють у CКЦ (Спільний координаційний центр)».

Міноборони Британії у своєму твіттері назвали звинувачення рф «вигаданою історією» та «неправдивою заявою». Міноборони зазначило, що таким чином рф намагається відволікти увагу від свого незаконного вторгнення в Україну. 

Скриншот допису

22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали угоду щодо розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН підписала також росія. У Стамбулі створили координаційний центр, до якого увійшли представники ООН, Туреччини, росії та України. Сторони домовилися, що кораблі, які прямують в Україну, перевірятимуть на наявність на борту зброї чи техніки. Перевірку також здійснюють, коли судна виходять з українських портів через протоку Босфор.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний