ФЕЙК: Україна — юридична компанія, фізичні особи — це предмети

ФЕЙК: Україна — юридична компанія, фізичні особи — це предмети

29 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
1653

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Віктор Вікарчук стверджує, що:

  • України як держави не існує — це юридична компанія, зареєстрована за кордоном. 
  • Статус «фізична особа» робить людину предметом. 
  • Ціни на житлово-комунальні послуги зростуть в 3-4 рази, зокрема на газ та енергоносії. Як доказ спікер наводить рахунки комунальних платежів власної юридичної фірми, в яких ціна за газ сягнула 35 грн за 1м³. 
  • Вакцинація може призводити до збільшення захворюваності на COVID-19. В Англії, де майже 75% вакцинованих, щодня по 50 тисяч заражень.

Усі ці твердження неправдиві, VoxCheck пояснює чому. 

Віктор Вікарчук – приватний підприємець, у 2020 році балотувався у депутати Хмельницької міської ради від партії «ОПЗЖ». Раніше ми неодноразово спростовували його численні неправдиві заяви про COVID-19, вакцинацію, а також тарифи на електроенергію та газ.

Україна — суверенна незалежна держава, а не юридична компанія

Віктор Вікарчук посилається на закон «Про правонаступництво України». Цей закон нібито дає підстави вважати, що на території України досі працює Верховна рада УРСР, позаяк не існує закону про про створення Верховної ради України немає. Крім цього він заявляє, ніби Україна — юридична компанія, зареєстрована за кордоном.  

Після проголошення незалежності України у серпні 1991 році  XII скликання ВР УРСР перетворилося у I скликання Верховної Ради України. На це вказує постанова ВРУ “Про Тимчасовий регламент засідань Верховної Ради України дванадцятого скликання” від 22.05.1990 року, в якій йдеться: “Найвищим органом державної влади України є Верховна Рада України”. А також вказано, що ВРУ “правомочна розглядати і вирішувати будь-яке питання, що належить до відання України”. ВРУ з правової точки зору існує як єдиний законодавчий орган держави (Стаття 75 Розділу IV Конституції України).

Незалежність України та створення самостійної держави України проголосили в Акті про проголошення незалежності України. Тому немає підстав стверджувати, що Україна — це юридична компанія. 

Статус фізичної особи не робить людину предметом

У статті 24 Цивільного кодексу України йдеться: людина є фізичною особою як учасник цивільних відносин. Це надає людині цивільну правоздатність (здатність мати права і обов’язки), що говорить про фізичну особу як про суб’єкта правових відносин, і аж ніяк не предмет.

Твердження про ріст цін на газ — маніпулятивне

Ймовірно, йдеться про місячний тариф “Хмельницькенергозбут”, який дійсно у листопаді виріс до 35,50 грн за 1 м³. Однак із травня 2021 року, крім місячних тарифів, діють ще й річні, і саме ними користується населення, яке автоматично перевели на річні плани з травня 2021 року. Рішення про перехід на місячний тариф споживач приймає самостійно. Станом на листопад, ціни на газ у рамках річного тарифу від різних постачальників були в межах 7,79 — 13,50 грн за 1 м³. Базовий річний тариф від “Хмельницькенергозбут” — 11,00 грн за 1 м³.

Частково такий рівень цін забезпечило укладення меморандуму між “Нафтогазом”, урядом та очільниками міст про непідвищення тарифів на газ для побутових споживачів до кінця опалювального сезону, тобто до 30 квітня 2022 року (розповсюджується на всіх постачальників, що уклали договір з “Нафтогазом”). Відповідно, в грудні ціни на газ суттєво не змінилися: 7,99 грн за 1 м³, — такий тариф пропонують більшість операторів у поточному періоді. 

Ціни ж на електроенергію, навпаки, були знижені. Із 1 жовтня тариф на електроенергію становить 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год/місяць. В іншому випадку — ціна незмінна і складає 1,68 грн. Варто відмітити, що за  даними Міненерго, до 250 кВт-год/місяць витрачає 80% споживачів. 

Крім цього, Віктор Вікарчук згадує ще один фейк: ніби в 2018 році і Україні прийняли «закон про медичний експеримент над українцями». Це неправда: згаданий закон стосується охорони навколишнього середовища й жодним чином не пов’язаний із COVID-19 чи вакцинацією. 

Вакцинація не призводить до збільшення захворюваності на COVID-19 

Відео Віктора Вікарчука вийшло 1 листопада. Цього дня у Великій Британії зафіксували понад 44 тисячі нових заражень. Утім раніше, у жовтні, дійсно фіксували понад 50 тисяч заражень на добу. Наприклад, 18 жовтня було майже 57 тисяч нових інфікувань — піковий показник за осінь. Станом на 1 листопада дві дози вакцини отримали 79,5% населення. 

Кількість інфікованих збільшується не через вакцинацію. По-перше, важливу роль зіграло послаблення карантинних обмежень ще 19 липня та поширення у Великій Британії більш заразного штаму Дельта. По-друге, дані з Ізраїля показують, що імунітет від вакцини може ослабнути за через 5-6 місяців. Вакцина все ще захищає, але рівень захисту стає меншим. А Велика Британія була однією з перших країн, що почала імунізацію населення. Масова вакцинація почалася ще в грудні 2020 року. По-третє, багато випадків фіксували в людей віком до 20 років. А рівень вакцинації у цій віковій групі куди нижчий. Наприклад, менше 20% дітей у віці від 12 до 15 років були вакциновані. 

Крім цього, Віктор Вікарчук згадує ще кілька фейків про вакцинацію, які VoxCheck спростовував раніше. Нагадуємо: 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний