ФЕЙК: Україна застосувала хімічну зброю проти російських солдатів у Запорізькій області

ФЕЙК: Україна застосувала хімічну зброю проти російських солдатів у Запорізькій області

13 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1119

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

20 серпня російське міноборони вигадала новий «злочин» української влади: нібито 31 липня поблизу окупованої Василівки в Запорізькій області доставили до госпиталю російських військових, постраждалих від сильного отруєння. Лікарі виявили в них отруту штучного походження — ботулотоксин типу «В». Докази «хімічного тероризму київського режиму» міноборони пообіцяло найближчим часом надіслати Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Придворні російські експерти одразу «пояснили», що українські військові використали отруту, яка тривалий час була на озброєнні у США. 

Утім, немає жодних доказів застосування хімічної зброї в Запорізькій області. Найімовірніше, російські солдати отруїлися простроченою консервацією.

Ботулотоксин — це токсин, що виробляється бактерією Clostridium botulinum. Найбільш поширений спосіб зараження ботулізмом у побутових умовах — вживання неякісної, простроченої консервації, в якій ця бактерія виробила токсини.

Руслан Лєвієв, аналітик із команди розслідувачів Conflict Intelligence Team, припустив, що російські солдати могли отруїтися неякісними сухпайками або ж домашньою консервацією, яку відібрали у місцевих жителів.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента, теж заявив, що військові могли отруїтися простроченою їжею або алкоголем.

Про погане продовольче забезпечення російської армії стало відомо ще в перші дні повномасштабного вторгнення. Наприклад, 1 березня у мережі з’явилося відео, на ньому українські військові показали російські сухпайки, строк придатності яких сплив ще у 2015 році.

Прострочений російський сухпай, 2022. Джерело: Conflict Intelligence Team

Про проблеми із забезпечення окупантів повідомляли й західні аналітики, зокрема британська розвідка.

Росія часто звинувачує своїх противників у тому, чим сама постійно займається. Так, останніми роками росія щонайменше двічі використовувала хімічну зброю: при отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у 2018 році та при отруєнні російського опозиціонера Олексія Навального у 2020 році. До речі, фахівці ОЗХЗ, якій росія планує скаржитися про «хімічний тероризм» України, підтвердили отруєння Скрипаля та Навального речовиною нервово-паралітичної дії «Новичок».

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны