ФЕЙК: Україна зберігає західну зброю та боєприпаси на територіях АЕС

ФЕЙК: Україна зберігає західну зброю та боєприпаси на територіях АЕС

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
351

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють інформацію, нібито українські військові зберігають західну зброю та боєприпаси на територіях АЕС. Також у повідомленні стверджують, мовляв, наприкінці 2022 року через залізничну станцію «Рафалівка» до Рівненської АЕС з-за кордону доставили кілька вагонів боєприпасів.

Це — фейк. Україна не зберігає зброю на атомних станціях. Такими заявами рф намагається виправдати обстріли на захопленої АЕС.

Російська розвідка звинуватила Україну у зберіганні зброї на АЕС, зокрема ракет до HIMARS, систем ППО та артилерійських боєприпасів великого калібру. В Офісі Президента спростували дезінформацію про нібито зберігання західної зброї на АЕС. Також ми не виявили жодних повідомлень, які б підтверджували, що через залізничну станцію «Рафалівка» провезли вагони боєприпасів на Рівненську АЕС. До того ж росія не додає жодних доказів зберігання західної зброї на АЕС.

4 березня російські військові захопили Запорізьку АЕС та місто-супутник цієї АЕС Енергодар. Відтоді рф обстрілюють ЗАЕС, унаслідок чого станція періодично є знеструмленою. 

Зі свого боку МАГАТЕ відправило своїх працівників на усі українські атомні станції. На постійній основі фахівці почали роботу на Запорізькій, Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС. Група експертів МАГАТЕ працює над збереженням ядерної та радіаційної безпеки на атомних станціях України. Голова агенства Рафаель Ґроссі повідомив, що під час інспекції не виявили української військової техніки на АЕС. Раніше в «Енергоатомі» повідомляли, що рф готує чергові провокації на окупованій ЗАЕС, як-от розміщення на території станції РСЗВ «Град» для обстрілу українських міст.

До того ж російські військові обмежували доступ місії МАГАТЕ до станції, аби приховати свої злочини. Раніше у МАГАТЕ повідомляли, що рф закликає співробітників ЗАЕС укладати договори із російською компанією «Росатом».

Кремлівська пропаганда неодноразово поширювала фейки про те, що Україна нібито обстрілює ЗАЕС та влаштовує теракти. Ми вже спростовували дезінформацію, мовляв, Україна провокує масштабну техногенну катастрофу на ЗАЕС. Насправді ж Україна не обстрілює станцію, а лише військові об’єкти, які росія навмисно розміщує поблизу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний