ФЕЙК: Україна знищує зерносховища, тоді як росія допомагає вирішити продовольчу кризу

ФЕЙК: Україна знищує зерносховища, тоді як росія допомагає вирішити продовольчу кризу

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
793

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали розповсюдили інформацію, що Україна ще з березня постійно обстрілює елеватори та зерносховища, у такий спосіб загрожуючи продовольчій безпеці українців. Нещодавно вони писали про обстріл зернового току в селі Гусарка в Запорізькій області 4 серпня. Водночас, за словами авторів цих каналів, росія передає Херсонській області зернозбиральні комбайни та іншу техніку для ведення сільського господарства.

Однак це — фейк. Україна не обстрілює сільськогосподарські об’єкти. Лише росія регулярно знищує українські зерносховища.

Росія вихваляється, що завозить в Україні сільськогосподарську техніку, але чомусь «забуває», що за допомогою цієї техніки збирається красти зерно на окупованих територіях. Так, згідно з доповіддю Russian Theft Watch від 26 липня, росія вкрала щонайменше 500 тисяч зернових (пшениці, кукурудзи, ячменю тощо). Далі росія продає зерно, завезене до Криму з окупованих частин Херсонської та Запорізької областей.

Також через воєнні дії українським фермерам не вдалося засіяти 25% посівних площ. Під ворожі обстріли регулярно потрапляє український врожай: лише у липні через це згоріло 70 тисяч  га засіяних полів (317 тисяч тонн зернових). Найбільше постраждали прифронтові області: Херсонька, Миколаївська, Донецька.

Під російські удари потрапляють і об’єкти для зберігання зерна. 4 серпня росія зруйнувала щонайменше одне зерносховище — в селі Новоіванівка Запорізької області. А 8 серпня окупанти пошкодили склади агрокомпанії у селі Кам’янське на Дніпропетровщині.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, із загальної ємності українських зерносховищ 14% пошкоджено або зруйновано внаслідок російської агресії, а ще 10% ємностей перебувають на тимчасово окупованій території.

Як ми вже зазначали в попередніх матеріалах, ЗСУ не завдає ударів по цивільних об’єктах, а тим більше по сільськогосподарських об’єктах, які вкрай важливі для економіки країни. 

Російські крадіжки не обмежується продовольством: за період вторгнення в Україні неодноразово фіксували викрадення сільськогосподарської техніки. Наприклад, 2 травня CNN опублікували  статтю про те, як російські військові вивезли з Мелітополя сільськогосподарську техніку вартістю $5 млн до Чечні, але не змогли нею скористатися, оскільки українські власники віддалено заблокували техніку.

Іншими словами, росія не вирішує проблеми, а лише поглиблює їх та прикривається брехнею про «щиру допомогу».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний