ФЕЙК: Українець вибіг на поле з прапором ЛГБТ та у футболці з написом «Save Ukraine»

ФЕЙК: Українець вибіг на поле з прапором ЛГБТ та у футболці з написом «Save Ukraine»

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
494

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому чоловік вибігає на поле під час Чемпіонату світу з футболу 2022, де грали команди Португалії та Уругваю. Він одягнений у футболку з написом «Save Ukraine» («Збережіть Україну») та несе веселковий прапор у руках. Також у чоловіка видно татуювання у формі тризуба на руці. Користувачі вказують, що це українець.   

Однак насправді чоловік на фото — не українець, а колишній футболіст із Італії Маріо Феррі. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти ці фото у Google за ключовими словами. Серед результатів пошуку є публікації про те, що чоловік у футболці з написом «Save Ukraine» вибіг на футбольне поле під час матчу Португалія-Уругвай на Чемпіонаті світу 2022.

Чоловік вибіг на поле на 51-й хвилині матчу, він був одягнений у синю футболку із символом Супермена та тримав у руках прапор ЛГБТ. На його футболці був напис «Save Ukraine», а на спині «Respect for Iranian Women». На руці у чоловіка видно татуювання у вигляді українського тризуба. За кілька секунд його вивела охорона, а матч продовжився. 

На цьому фото — колишній футболіст, а нині активіст із Італії Маріо Феррі. Від початку повномасштабного вторгнення чоловік приїздив в Україну, щоб займатися волонтерством.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний