ФЕЙК: Українка хоче розлучитися із чоловіком, бо у полоні йому перелили «кров москалів» — фото повідомлення

ФЕЙК: Українка хоче розлучитися із чоловіком, бо у полоні йому перелили «кров москалів» — фото повідомлення

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
562

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот, на якому жінка запитує пораду щодо свого чоловіка, який повернувся із російського полону. У полоні його лікували та робили переливання крові. Те, що у чоловікові тепер нібито «кров москалів», турбує авторку допису, тож вона думає над розлученням. У коментарях їй порадили розлучитися, але якщо й залишатись з чоловіком, то не заводити дітей.

Утім, це вигадана історія. Скриншот підробили у фоторедакторі. 

Скриншот допису

Фейк спростував сам автор «обговорення», повідомивши на форумі, що хтось взяв його пост, змінив текст, заголовок та видав його за «крик українки про допомогу».

На скриншоті видно, що це нібито обговорення на форумі «Kidstaff», його розпочав користувач під ніком SecretlyYours 21 лютого 2022 року о 19:16. Однак на сайті немає обговорення із такою темою, його немає і серед постів SecretlyYours. У цього автора є публікація за ту ж дату, час та з тією ж кількістю коментарів, що й допис на фейковому скриншоті. Проте запитання в оригінальному дописі зовсім інше. 

Скриншот оригінального повідомлення. Джерело: «Kidstaff»

Те ж саме і з коментарями: їх також додали поверх оригінального тексту, залишивши лише дату публікації та ім’я користувача. 

Скриншот оригінального обговорення на форумі. Джерело: «Kidstaff»

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний