ФЕЙК: Українська Асоціація Футболу оголосила про три матчі в памʼять про 300 тисяч загиблих військових

ФЕЙК: Українська Асоціація Футболу оголосила про три матчі в памʼять про 300 тисяч загиблих військових

29 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
491

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Українська Асоціація Футболу оголосила про три матчі в памʼять про 300 тисяч загиблих військових. Мовляв, Україна вперше офіційно озвучила втрати на фронті. Матчі на Олімпійському нібито планували провести з 6 по 8 червня, але потім скасували.

Однак це — фейк. Українська Асоціація Футболу не планувала такі матчі, а кількість загиблих на фронті невідома.

Скриншот з фейкового відео з розкладом матчів

На офіційній сторінці у фейсбуці Українська Асоціація Футболу повідомила, що інформація про заплановані на 6-8 червня матчі у памʼять про загиблих військових — фейк.

Крім того, таких матчів немає у розкладі на цей сезон. «Шахтар» та «Дніпро 1» повинні зустрітись 28 травня, а не 6 червня; «Металіст 1925» та «Кривбас» повинні зіграти 29 травня, а не 7 червня; а матч «Минай — Олександрія» відбувся 11 березня. Останні матчі Премʼєр-Ліги заплановані на 4 червня.

На офіційних сторінках Української Асоціації Футболу та Української Премʼєр-Ліги не було оголошень про матчі в памʼять про загиблих військових.

Дані про військові втрати є засекреченими в Україні. Під час воєнного стану Державна служба статистики не публікує статистику смертності в Україні в 2022-2023 роках. Іноді у західних ЗМІ або військових відомствах країн НАТО озвучують приблизні оцінки втрат. Наприклад, 12 травні 2023 видання Euractiv повідомило з посиланням на внутрішні документи ЄС що за оцінками ЄС кількість загиблих українських солдат становить 13 тисяч, а за оцінками США — 17,5 тисяч.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний